Symulator starości uzmysławia czym jest starość.

Normalną rzeczą u każdego człowieka jest stopniowe zmniejszanie, a nawet zanikanie zdolności fizycznych. Symulator starości pokazuje ograniczenia osób starszych, obrazując jak trudne jest zwykłe życie i wykonywanie prostych czynności. Zadaniem używania symulatora jest przedstawienie barier w funkcjonowaniu seniorów. Symulacja powoduje zrozumienie starszych osób, buduje postawę niosącą pomoc i szacunek. Po założeniu urządzenia ochotnik odczuwa większość możliwych do pokazania ograniczeń sprawności. Symulacja sztywności i skostniałości stawów wywołuje trudności z poruszaniem się. Wygłuszenie ogranicza zdolność słyszenia, profesjonalne okulary zaburzają widoczność i spostrzeganie. Ruchowość jest pogarszana przez ograniczniki zakresu otwierania stawów i specjalne obciążniki na kończyny. Specjalna kamizelka dociążą kręgosłup powodując krótką wadę postawy. Rękawice pogarszają czucie palców i precyzję ruchów, skutecznie uniemożliwiając wykonywanie skomplikowanych czynności. Podstawowe zadania wykonywane każdego dnia będą dużym wyzwaniem, kiedy ochotnik włoży symulator starości. Nalanie kubka wody, otworzenie drzwi, założenie butów, pisanie, czytanie, używanie telefonu będzie sporą barierą. Wykonywanie zadań jest naturalnie możliwe, jednak potrzebne jest przyzwyczajenie się do ograniczeń percepcji. Symulacja ma wzbudzić emocje wśród uczestników, dać przedsmak starości, uwrażliwiać na problemy i potrzeby seniorów oraz budzić empatię w kontaktach z nimi. Uczestnicy pokazu są zgodni co do przydatności symulatora starości, twierdząc że wszyscy powinni z niego skorzystać.

Symulator starości uzmysławia czym jest starość.


www.symulatorstarosci.pl
0
0.0/5 na 0 ocen
0
19-03-2020
Symulator starości uzmysławia czym jest starość.

Podobne strony Symulator starości uzmysławia czym jest starość.

Wyjazdy motywacyjne
Łowcy Klimatów Premium Events oferują pomoc w zakresie organizacji eventów. W...
Zwycięzca MA TALENT oferuje swoje show od zamowenie Animacja Piaskiem .Bez pośredników
CHCESZ ZROBIĆ SWOJĄ UROCZYSTOŚĆ WYJĄTKOWĄ I NIEZAPOMNIANĄ? POTRZEBUJESZ WŁAŚNIE NAS!!!...
Trenażer to najlepszy sprzęt do ćwiczeń pozwalający na badanie czasu reakcji
Refleksomierz umożliwia najlepszy trening szybkości. Trenażer powstał z myślą o treningu i...
organizator imprez firmowych Poznań
Agencja Eventowo Reklamowa Attis zajmuje się opracowaniem scenariusza imprezy, następnie...
Hotel Radom
Hotel RadomCYGANERIA to firma oferująca usługi noclegowe i gastronomiczne na najwyższym...

Premium wpis:

Restauracja Parkova Gołdap
#restobar #parkova #restaruacja #noclegi #gołdap #mazury #mazuryexplorer Restauracja parkova zaprasza na obiad. Odwiedź przyjazne miejscu w centrum mazurskiego miasteczka..
Wiarygodny katalog firm Przymetrze.pl
#katalog #seo #reklama #warszawa #biznes
Spis cennych i wiarygodnych firm znajdujących się w Warszawie. Misją serwisu jest zgromadzenie wartościowych firm znajdujących się w pobliżu stacji metra. Katalog działa nieprzerwanie od 2011 roku.
Jobsora
#wyszukiwarka #praca #cv #ofertypracy #stanowiska
OPIS DZIAŁALNOŚCI: Oferujemy wygodny i prosty w obsłudze interfejs z wyszukiwarką według miejscowości czy słów kluczowych. Warto podkreślić, że w serwisie Jobsora znajdziemy zebrane oferty pracy z wielu portali i nie trzeba już szukać w wielu miejscach w internecie Na stronie możesz stworzyć CV. Zapoznaj się z ofertami pracodawców i aplikuj na wybrane przez siebie stanowiska. Główna oferta: poszukiwanie pracy na terenie Polski i zagranicą tworzenie CV informowanie o szkoleniach i wydarzeniach na terenie Polski ręcznie umieszczenie ofert pracy.
 
Napędzane przez
Katalog Afrooo © Gnomo.pl 2020